POLSKIE FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Welcome to the Polish Amateur Radio Forum!
POLAND
.
UTC
LOC

Full HD Forum

HOMENEW POSTSNEW TOPICSPOPULARSTATISTICSCONTACTSREGISTRATION


NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » NOWOŚCI W ŚWIECIE RADIOTELEFONÓW » AILUNCE HS2

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 2 / 4>>>    strony: 1[2]34

Ailunce HS2

Transceiver 30W HF+6m+4m+2m+70cm
  
malcolm
18.03.2020 23:46:10
poziom 5



Grupa: Użytkownik

QTH: Kepler-186f

Posty: 498 #5438056
Od: 2019-1-4
    SP1AP pisze:

    ...gdzieś czytałem, że producent, czy dystrybutor już przyjmuje zamówienia na ten TRX. pomysł


Kilka postów wyżej Adrian SP1AD napisał o dostępności tego trx wytłuszczonym drukiem pan zielony pomysł

_________________
Obrazek
Żółtą nić ściężnicy kaźń

...i kiedy widzisz dno gardło ściska ta toń...

Szybki elektron!!!

8-go dnia bogowie stworzyli Malcolma, a niebiosa zatańczyły... :D

Kibicuję temu projektowi LINK

Pozdro! Malcolm.

  
Electra28.01.2025 19:33:29
poziom 5

oczka
  
Falco
19.03.2020 00:44:27
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 273 #5438064
Od: 2019-5-5
Kupienie z Chin tego radia wiąże się z opłatą celną a to już się robi spora suma pieniędzy.
Jak to radio będzie dostępne gdzieś w Europie, lub ktoś będzie miał możliwość sprowadzenia bez dodatkowych opłat, to je kupuję wesoły

_________________
Damian
  
usuniety_09.12.2020
19.03.2020 09:08:25
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 595 #5438125
Od: 2019-11-13



UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
    Falco pisze:

    Kupienie z Chin tego radia wiąże się z opłatą celną a to już się robi spora suma pieniędzy.
    Jak to radio będzie dostępne gdzieś w Europie, lub ktoś będzie miał możliwość sprowadzenia bez dodatkowych opłat, to je kupuję wesoły


Właśnie. Tylko ta sprawa z opłatami celnymi też jest jakaś dziwna, raz tę opłatę wlepią, innym razem nie, połapać się nie można. Kupowałem z Chin mikrofon HM-12 nowy, kosztował mnie około 32 PLN, żadnych opłat celnych nie naliczyli, a w dodatku przesyłka była darmowa.
Bo na sprzęt używany cła nie ma, to zrozumiałe, ale na nowy kiedy jest cło, tego nie wiadomo.cool
  
Falco
19.03.2020 10:07:20
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 273 #5438139
Od: 2019-5-5
    SP1AP pisze:

    Właśnie. Tylko ta sprawa z opłatami celnymi też jest jakaś dziwna, raz tę opłatę wlepią, innym razem nie, połapać się nie można. Kupowałem z Chin mikrofon HM-12 nowy, kosztował mnie około 32 PLN, żadnych opłat celnych nie naliczyli, a w dodatku przesyłka była darmowa.
    Bo na sprzęt używany cła nie ma, to zrozumiałe, ale na nowy kiedy jest cło, tego nie wiadomo.cool


Zbyszek, wszystko regulują przepisy. Przeczytaj wszystko ze zrozumieniem a rozwieją się wszelkie Twoje wątpliwości wesoły



Towary zawarte w PRZESYŁKACH (paczkach) pocztowych/kurierskich, przywożone z państw trzecich (niebędących członkami Unii Europejskiej), są traktowane tak samo, jak każde inne importowane towary. Zatem przesyłanie towarów do Polski spoza terytorium Unii wiąże się – za wyjątkiem zwolnień wynikających wprost z przepisów prawa – z koniecznością uiszczenia przywozowych należności celnych i podatkowych, niezależnie od tego, czy towary te:

- zostały zakupione, czy też otrzymane bezpłatnie,
- są nowe lub używane,
- są przeznaczone na prywatny użytek, czy ostatecznie sprzedawane.



W myśl art. 69 ust. 1 pkt 1 Prawa celnego w naszym kraju organem celnym, stosownie do swojej właściwości, jest naczelnik urzędu celno-skarbowego – jako organ pierwszej instancji.

Zgodnie z art. 33 ust. 1 ustawy KAS do zadań naczelnika urzędu celno-skarbowego należy m.in. obejmowania towarów procedurami celnymi oraz wykonywania innych czynności przewidzianych przepisami prawa celnego, a także wymiar należności celnych i podatkowych oraz innych opłat, związanych z przywozem i wywozem towarów.

Uwaga: Informacje o przeliczaniu na złotówki kwot wyrażonych w euro (tabela równowartości na dany rok) – są dostępne na stronie internetowej www.finanse.mf.gov.pl , szczegółowy adres/link/ścieżka: http://www.finanse.mf.gov.pl/clo/kursy-walut/pozostale-kursy/rownowartosci-w-zlotych-polskich-kwot-w-euro-okreslonych-w-przepisach-celnych-do-celow-innych-niz-okreslenie-klasyfikacji-taryfowej-towarow-lub-naleznosci-celnych-art-53-ust-2-UKC


PRZESYŁKI O NIEWIELKIEJ WARTOŚCI

Zgodnie z postanowieniami art. 23 i 24 WSZC zwolnione od cła są przesyłki wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego (nie będącego członkiem Unii) do odbiorcy znajdującego się na terytorium Unii (np. w Polsce), zawierające towary o niewielkiej wartości, tj. towary których rzeczywista wartość nie przekracza 150 euro na przesyłkę. Zwolnienia tego nie stosuje się do: wyrobów alkoholowych, perfum i wód toaletowych, tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Jak wynika z powyższego zwolnienie od cła dla przesyłek wysyłanych z państwa trzeciego do odbiorcy w Unii, zawierających np. towary zakupione na aukcji internetowej, uzależnione jest zarówno od wartości tych towarów, jak i od ich rodzaju (oba warunki muszą zostać spełnione łącznie).

Na podstawie art. 51 ustawy VAT zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem, że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 euro. Ponadto należy mieć na uwadze, iż w myśl art. 51 ust. 3 ustawy VAT – w przypadku towarów importowanych w drodze „zamówienia wysyłkowego”, nie stosuje się zwolnienia od podatku VAT.


WYMIAR NALEŻNOŚCI

Podstawą wymiaru cła jest wartość celna przywożonych towarów, czyli cena faktycznie zapłacona lub należna za towary. Opłaty pocztowe, którym podlegają towary przesyłane pocztą do miejsca przeznaczenia, są włączane do wartości celnej tych towarów, z wyjątkiem ewentualnej dodatkowej opłaty pocztowej pobieranej na obszarze celnym Unii (zob. art. 139 RW). Wysokość stawki celnej zależy w szczególności od rodzaju przywożonych towarów oraz od kraju ich pochodzenia. W przypadku radiotelefonów stawka celna wynosi 0%.

Podstawę wymiaru podatku VAT stanowi wartość celna przywożonych towarów, powiększona o należne cło, a także o należny podatek akcyzowy (tylko jeżeli występuje). Obecnie w naszym kraju „podstawowa” stawka podatku VAT wynosi 23%.

Wysokość stawek (celno-podatkowych) dla określonych towarów można ustalić samodzielnie przy wykorzystaniu przeglądarki taryfowej „Informacyjnego Systemu Zintegrowanej Taryfy Celnej – ISZTAR 4”, dostępnej na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo Celnych, pod internetowym adresem www.puesc.gov.pl (zakładka: Taryfa Celna), szczegółowy adres/link: https://ext-isztar4.mf.gov.pl/taryfa_celna/

W naszym kraju w celu ustalania wartości celnej stosuje się bieżące kursy średnie walut obcych w złotych, wyliczane i ogłaszane przez Narodowy Bank Polski (art. 53 ust. 1 lit. a UKC). Tabele tych kursów dostępne są m.in. pod adresem/linkiem: http://www.finanse.mf.gov.pl/clo/kursy-walut/kursy-dla-wartosci-celnej


ODPRAWA CELNA PRZESYŁEK – PRZEZ „OPERATORA WYZNACZONEGO”

Tryb przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym realizowanym przez Pocztę Polską S.A., czyli „operatora wyznaczonego” – w rozumieniu Prawa pocztowego – regulują w naszym kraju przepisy RMF.

Przesyłki pocztowe, wprowadzone na obszar celny Unii i przeznaczone dla osób fizycznych, są przedstawiane przez Pocztę Polską wraz z deklaracjami celnymi CN 22 lub CN 23 gdy:

- zawierają towary, o których mowa w art. 138 akapit pierwszy lit. f RD – czyli zawierają towary objęte zwolnieniem z należności celnych przywozowych zgodnie z art. 23-27 rozporządzenia Rady (WE) nr 1186/2009, lub

- są to przesyłki, o których mowa w art. 144 akapit pierwszy RD, czyli przesyłki spełniające wszystkie następujące warunki:

a) ich wartość nie przekracza 1000€ (euro),
b) w odniesieniu do takich towarów nie został złożony żaden wniosek o zwrot lub umorzenie należności celnych,
c) towary te nie są przedmiotem zakazów i ograniczeń.


Towary w przesyłce pocztowej, w stosunku do których nie istnieje obowiązek uiszczenia należności celnych przywozowych i podatkowych, uznaje się za objęte procedurą dopuszczenia do obrotu, jeżeli po ich przedstawieniu organy celne nie postanowiły o poddaniu ich dalszej kontroli albo w wyniku przeprowadzonej kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości.

W przypadku gdy przesyłki pocztowe, o których mowa w art. 138 akapit pierwszy lit. f lub art. 144 akapit pierwszy RD, zawierają towary, w stosunku do których istnieje obowiązek uiszczenia należności celnych przywozowych lub podatkowych, organ celny wystawia „Dokument potwierdzający dokonanie zgłoszenia celnego – obrót pocztowy (przywóz)” w trzech egzemplarzach. Odbiorca, przyjmując przesyłkę pocztową, uzupełnia odpowiednio pole C oraz pole F na karcie 3. Karta 3 jest zwracana organowi celnemu przez osobę przedstawiającą przesyłkę (§ 6 RMF).

W przypadku gdy przesyłka pocztowa zawiera towary inne niż określone w art. 138 akapit pierwszy lit. e oraz f lub art. 144 akapit pierwszy RD, należy dokonać zgłoszenia celnego z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 19 ust. 1 Prawa celnego, albo na Jednolitym Dokumencie Administracyjnym, zwanym „dokumentem SAD”, po otrzymaniu powiadomienia (§ 7 RMF).

W przypadku doręczania przez „operatora wyznaczonego” przesyłek zawierających towary, w stosunku do których istnieje obowiązek uiszczenia należności przywozowych, „operator wyznaczony” jest zobowiązany pobrać te należności od odbiorcy przed wydaniem mu przesyłki. Pobrane należności „operator wyznaczony” jest zobowiązany przekazać – w terminie 10 dni, licząc od dnia wydania przesyłki odbiorcy – na rachunek urzędu skarbowego, który został określony w przepisach wydanych na podstawie art. 70 ust. 5 Prawa celnego.



INFORMACJE O PRZESYŁKACH

Dopóki przesyłka nie zostanie przedstawiona organom celnym – właściwym do udzielenia informacji na temat przesyłki jest wyłącznie operator (np. Poczta Polska, „Firma kurierska”), który jest odpowiedzialny za dostarczenie przesyłki do odbiorcy, czyli odpowiednio:

- jeżeli przesyłka jest dostarczana przez Pocztę Polską – to pytania w tej sprawie osoba zainteresowana powinna kierować (od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-20:00): na numery infolinii 801 333 444 (dla dzwoniących z telefonu stacjonarnego) oraz +48 43/842 06 00 (dla dzwoniących z telefonu komórkowego i z zagranicy), na adres e-mail: kontakt@poczta-polska.pl

- jeżeli przesyłka jest dostarczana przez „Firmę kurierską” – to pytania w tej sprawie osoba zainteresowana powinna kierować bezpośrednio do właściwej „Firmy kurierskiej” (dane kontaktowe w Internecie).

W serwisach internetowych większości „Firm kurierskich”, a także na stronie internetowej „Poczty Polskiej” dostępna jest usługa śledzenia przesyłek, dzięki której znając numer (identyfikator) przesyłki osoba zainteresowana może samodzielnie ustalić podstawowe informacje na temat przesyłki oraz jej drogi, w tym sprawdzić gdzie obecnie przesyłka się znajduje.

Dopiero po przedstawieniu przez operatora przesyłki organom celnym – ewentualne pytania oraz dokumenty dotyczące konkretnej przesyłki osoba zainteresowana powinna kierować do właściwej jednostki KAS (urzędu celno-skarbowego/oddziału celnego) – dane kontaktowe jednostek KAS dostępne są pod adresem internetowym www.mf.gov.pl , szczegółowy adres/link/ścieżka: http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/kontakt/adresy-jednostek


Jednostki KAS (zob. przepisy RMRF), które dokonują „odpraw celnych” przesyłek dostarczanych przez Pocztę Polską:

- Oddział Celny Pocztowy w Pruszczu Gdańskim (322090), tel. 58/7854784, 58/7854780 , e-mail: pucs-oc-8gd@gdy.mofnet.gov.pl , adres: 83-900 Pruszcz Gd., ul. Handlowa 4,

- Oddział Celny Pocztowy w Zabrzu (332040), tel. 32/3705340 - 43, e-mail: oc.zabrze@kat.mofnet.gov.pl , adres: 41-850 Zabrze, ul. Mielżyńskiego 5,

- Oddział Celny „MTP” w Poznaniu (391020), tel. 61/8697260, 61/8666737, e-mail: ocmtp@poz.mofnet.gov.pl , adres: 60-702 Poznań, ul. Głogowska 14,

- Oddział Celny w Przemyślu - Miejsce Wyznaczone „Poczta Polska” (401010), tel.16/6786525, e-mail: oc.przemysl@pk.mofnet.gov.pl , adres: 37-700 Przemyśl, ul. Mickiewicza 15,

- Oddział Celny w Szczecinie - Miejsce Wyznaczone „Poczta Polska” (421010), tel. 91/4343783, e-mail: mw.poczta@szc.mofnet.gov.pl , adres: 70-900 Szczecin, ul. Dworcowa 20b,

- Oddział Celny I Pocztowy w Warszawie (441010), tel. 22/5451604, e-mail: OC441010@war.mofnet.gov.pl , adres: 00-900 Warszawa, ul. Łączyny 8.


PODSTAWY PRAWNE

Zasady obejmowania procedurami celnymi przez właściwe organy, w tym wymiaru, poboru oraz stosowania zwolnień od należności celno-podatkowych w przywozie towarów – regulują stosowane bezpośrednio przepisy unijne oraz przepisy krajowe, w szczególności:

- Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z dnia 9 października 2013 r. ustanawiające unijny kodeks celny (wersja przekształcona Dz.Urz.UE L 269 z 10.10.2013, str.1, z późn. zm. – zwane: UKC),

- Rozporządzenie Delegowane Komisji (UE) 2015/2446 z dnia 28 lipca 2015 r. uzupełniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 w odniesieniu do szczegółowych zasad dotyczących niektórych przepisów unijnego kodeksu celnego (Dz.Urz.UE L 343 z 29.12.2015, str. 1, z późn. zm. – zwane: RD),

- Rozporządzenie Wykonawcze Komisji (UE) 2015/2447 z dnia 24 listopada 2015 r. ustanawiające szczegółowe zasady wykonania niektórych przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 ustanawiającego unijny kodeks celny (Dz.Urz.UE L 343 z 29.12.2015, str. 558, z późn. zm. – zwane: RW),

- Rozporządzenie Rady (WE) nr 1186/2009 z dnia 16 listopada 2009 r. ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych (Dz.Urz.UE L 324 z 10.12.2009, str. 23 – zwane: WSZC),

- Ustawa z dnia 19 marca 2004 r. Prawo celne (tekst jedn. Dz.U. z 2018 r. poz. 167, z późn. zm. – zwana: Prawem celnym) – łącznie z przepisami wykonawczymi, w tym: rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym (Dz.U. z 2016 r. poz. 1293, z późn. zm. – zwane: RMF) oraz rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 21 lutego 2017 r. w sprawie urzędów celno-skarbowych oraz podległych im oddziałów celnych, w których są dokonywane czynności przewidziane przepisami prawa celnego w zależności od rodzaju towarów lub procedur celnych, którymi mogą być obejmowane towary (Dz.U. z 2017 r. poz. 372, z późn. zm. – zwane: RMRF),

- Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1221, z późn. zm. – zwana: ustawą VAT),

- Ustawa z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 43, z późn. zm. – zwana: ustawą akcyzową),

- Ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (tekst jedn. Dz.U. z 2018 r. poz. 508, z późn. zm. – zwana: ustawą KAS) – łącznie z przepisami wykonawczymi,

- Ustawa z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (tekst. jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1481, z późn. zm. – zwane: Prawem pocztowym).


Krajowa Informacja Skarbowa

Niniejsza informacja nie stanowi:

-indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, w rozumieniu przepisów rozdziału 1a działu II ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa,

-informacji pozostającej w związku z przedmiotem postępowania podatkowego (w rozumieniu art. 121 § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa) lub postępowania celnego (w rozumieniu unijnych i krajowych przepisów prawa celnego)

-wiążącej informacji akcyzowej – w rozumieniu działu IA ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym

-wiążącej informacji taryfowej ani wiążącej informacji o pochodzeniu towarów – w rozumieniu art. 33 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z dnia 9 października 2013 r. ustanawiające unijny kodeks celny.


Zapraszamy do korzystania z usług Krajowej Informacji Skarbowej

Informujemy że pod numerem infolinii: z tel. stac. 801 055 055, z tel. kom. (22) 330 0330, z zagranicy +48 22 330 0330 Krajowa Informacja Skarbowa udziela telefonicznych informacji dotyczących prawa podatkowego i celnego od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 18.00.

Zapraszamy także do odwiedzenia Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów www.portalpodatkowy.mf.gov.pl , strony internetowej Ministerstwa Finansów www.finanse.mf.gov.pl

Źródło link
_________________
Damian
  
usuniety_09.12.2020
19.03.2020 10:32:01
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 595 #5438156
Od: 2019-11-13



UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 1
Aż mnie głowa rozbolała od czytania takiego tasiemca i przy 30-ej linijce dałem sobie spokój, bo i tak niewiele z takich urzędowych tekścideł rozumiem. Trzeba by mieć ukończoną politechnikę, żeby przy czytaniu i rozumieniu takich elaboratów nie dostać mętlika w głowie. A bez tego też można żyć i kupować, hi! pan zielony

PS: Dziś 20.03.2020 godz. 00:43 LT znalazłem, gdzie można go kupić(HS2);
https://www.ailunce.com/hs2-hf-vhf-uhf-sdr-transceiver pomysł
Niestety najtaniej to nie jest. pan zielony
  
malcolm
20.03.2020 11:35:48
poziom 5



Grupa: Użytkownik

QTH: Kepler-186f

Posty: 498 #5438534
Od: 2019-1-4


Myślę, że K.Kolumb i jego odkrycie Ameryki przy Tobie to pikuś lol
Wróć na pierwszą stronę tego tematu, odczytaj pierwszy wpis i kliknij w podany link pan zielony

_________________
Obrazek
Żółtą nić ściężnicy kaźń

...i kiedy widzisz dno gardło ściska ta toń...

Szybki elektron!!!

8-go dnia bogowie stworzyli Malcolma, a niebiosa zatańczyły... :D

Kibicuję temu projektowi LINK

Pozdro! Malcolm.

  
usuniety_09.12.2020
20.03.2020 12:07:38
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 595 #5438540
Od: 2019-11-13



UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
No cóż, koń ma 4 nogi i też się potoczy, a ja nie mam komputerowej pamięci, latka lecą, nie? pan zielony
  
malcolm
20.03.2020 18:22:10
poziom 5



Grupa: Użytkownik

QTH: Kepler-186f

Posty: 498 #5438647
Od: 2019-1-4
    SP1AP pisze:

    No cóż, koń ma 4 nogi i też się potoczy, a ja nie mam komputerowej pamięci, latka lecą, nie? pan zielony


Wybaczamy pan zielony

Jako ciekawostka, Ailunce HS2 poza bezprzewodowym mikrofonem bluetooth ma podobno wbudowany mikrfon w radiu no i ptt (widać przycisk na przednim panelu) Zastanawiam się jak się pracuje z tego transiwera na wbudowanym mikrofonie... poruszony
Można się głupio poczuć i wyglądać przy tym jak ten zakręcony człowiek na filmie poniżej pan zielony



_________________
Obrazek
Żółtą nić ściężnicy kaźń

...i kiedy widzisz dno gardło ściska ta toń...

Szybki elektron!!!

8-go dnia bogowie stworzyli Malcolma, a niebiosa zatańczyły... :D

Kibicuję temu projektowi LINK

Pozdro! Malcolm.

  
antystream
20.03.2020 18:30:44
poziom 4



Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa i okolice

Posty: 256 #5438652
Od: 2019-4-22
Bezprzewodowy mikrofon, to krok milowy do przodu. Im mniej kabli, tym lepiej wesoły

Co do człowieka z filmu, to cóż, są rózne oblicza choroby psychicznej. Należy jemu współczuć, bo nie ma nic gorszego jak odchodzenie od zmysłów...

_________________
Pozdro - Szymon
  
usuniety_09.12.2020
20.03.2020 18:53:12
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 595 #5438662
Od: 2019-11-13



UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
"Otóż dzisiaj na żywo postaramy nagrać się głos", specyficzna forma polskiego języka. pan zielony
Jajca normalne jak berety, już to kiedyś oglądałem. Albo facet rżnie głupa, albo faktycznie jest nienormalny, hi! Bo jak można nadawać przez odbiornik, ha, ha? lol
Udaje, że słucha, a widać, jak prawą ręką drapie za radiem, żeby dawały głos jakieś zimne luty i luźne elementy, istna szajba!zdziwiony
Że ludzie słuchają takich bredni nadawanych przez radyjko "taratajcio", horror! chory
Gościu jest faktycznie "zakręcony" aż mu nochal w prawo wygięło, he, he! bardzo szczęśliwy
Trzymajcie mnie ludzie, bo padnę! strzałka

A co do HS2 to widziałem ten MIC BLUETOOTH, ciekaw jestem jego zasięgu od radia. zakręcony
  
malcolm
20.03.2020 19:24:05
poziom 5



Grupa: Użytkownik

QTH: Kepler-186f

Posty: 498 #5438677
Od: 2019-1-4
No nieźle go pogieło pan zielony Z tym, że facet kręci gałą vfo umieszczoną z boku i oscyluje (odstraja się i wstraja) wokół jakiejś silniejszej stacji broadcastingowej i w tym jazgocie wyłapuje głosy zza światów lol


    SP1AP pisze:

    A co do HS2 to widziałem ten MIC BLUETOOTH, ciekaw jestem jego zasięgu od radia. zakręcony


Ca.10m tak jak bluetooth w smartfonie.

_________________
Obrazek
Żółtą nić ściężnicy kaźń

...i kiedy widzisz dno gardło ściska ta toń...

Szybki elektron!!!

8-go dnia bogowie stworzyli Malcolma, a niebiosa zatańczyły... :D

Kibicuję temu projektowi LINK

Pozdro! Malcolm.

  
Electra28.01.2025 19:33:30
poziom 5

oczka
  
usuniety_09.12.2020
20.03.2020 21:03:01
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 595 #5438717
Od: 2019-11-13



UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 1
    malcolm pisze:

    No nieźle go pogieło pan zielony Z tym, że facet kręci gałą vfo umieszczoną z boku i oscyluje (odstraja się i wstraja) wokół jakiejś silniejszej stacji broadcastingowej i w tym jazgocie wyłapuje głosy zza światów lol


      SP1AP pisze:

      A co do HS2 to widziałem ten MIC BLUETOOTH, ciekaw jestem jego zasięgu od radia. zakręcony


    Ca.10m tak jak bluetooth w smartfonie.


Aaa! To on w tym radiu ma gałkę VFO na bocznej ściance po prawej i dlatego ja to brałem za drapanie po obudowie, he, he! pan zielony
No 10m to lepiej od mojego smartfona z aparatami słuchowymi na uszach, ja mam zasięg tylko 6m. lol
  
antystream
21.03.2020 22:59:18
poziom 4



Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa i okolice

Posty: 256 #5439025
Od: 2019-4-22


Ilość edycji wpisu: 2
    SP1AP pisze:

    No 10m to lepiej od mojego smartfona z aparatami słuchowymi na uszach, ja mam zasięg tylko 6m. lol


Większy zasięg mikrofonu w tym przypadku jest nie potrzebny, bo jak rozmawiać i słuchać radia nawet z tych 10m? Chyba, że by to była mikrofono-słuchawka z większym zasięgiem (są moduły bluetooth, które mają nawet 100m zasięgu) i siedząc w drugim pokoju można by rozmawiać np. w kółeczku na 80m ale wtedy konstrukcja mikrofonu musiałaby być większa ze względu na potrzebę zastosowania większego akumulatorka. Przy normalnych łącznościach, gdzie łączność ogranicza się do wymiany raportów i dalej szuka się stacji po częstotliwościach i tak dalej od radia się nie odchodzi jak na wyciągnięcie ręki... wesoły

_________________
Pozdro - Szymon
  
usuniety_09.12.2020
21.03.2020 23:26:43
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 595 #5439033
Od: 2019-11-13



UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 1
Nie, no jasne, nawet radia z odpinanym panelem przednim też mają jednak mikrofon przewodowy i cały zasięg jest kilka metrów.
Ja jako stary "dinozaur" to dostaję pomieszania z poplątaniem jak korespondent mi mówi, że jego stacja stoi w Tychach i takie QTH podaje, a on sam jest w DL'u gdzieś tam pod holenderską granicą, bo tam pracuje i mieszka. Taka praca to nazywa się "remote", czy jakoś tak, ale to nie na moje wykształcenie, ani na moje lata, he, he. pan zielony
Bo ja powyżej 100m odległości wolę użyć Baofenga. bardzo szczęśliwy
  
malcolm
29.03.2020 12:33:49
poziom 5



Grupa: Użytkownik

QTH: Kepler-186f

Posty: 498 #5441954
Od: 2019-1-4
Stacje remote stają się coraz bardziej popularne i jeżeli ktoś używa ich z głową, to jest ok. Gorzej jak ktoś podaje lokalizację z której pracuje a nie lokalizacje stacji z której jego sygnał jest w rzeczywistości nadawany. Tacy ludzie wprowadzają w duży błąd słuchających, którzy myślą, że np. na 80m słyszą stację z USA na 59 +30dB czyli jak lokalną stację a w rzeczywistości delikwent siedząc w USA wysyła "dzwięk" za pomocą łącza internetowego do stacji w Polsce, która nadaje sygnał w eter. Takie zachowania trzeba potępiać.

_________________
Obrazek
Żółtą nić ściężnicy kaźń

...i kiedy widzisz dno gardło ściska ta toń...

Szybki elektron!!!

8-go dnia bogowie stworzyli Malcolma, a niebiosa zatańczyły... :D

Kibicuję temu projektowi LINK

Pozdro! Malcolm.

  
usuniety_09.12.2020
08.04.2020 22:37:24
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 595 #5445803
Od: 2019-11-13



UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 1
Popatrzcie jak człowiek może przez cały miesiąc nie zwrócić uwagi przy swoim nabytku na to, na co zwrócił uwagę w ofercie internetowej. pomysł
Pisałem na temat Ailunce HS2, że ma dziwnie umieszczone żeberka radiatora pod spodem obudowy, a nie na wierzchu. Dopiero dziś skojarzyłem, że mój G90 też ma tak samo identycznie, dół obudowy jest wyprofilowany w żeberka,a z góry jest tylko przykręcona płaska blacha. Ale jaja jak berety! pan zielony
To chyba dlatego on się mniej grzeje jak mu się coś podłoży tylko pod przedni panel, bo wtedy gorące powietrze łatwiej uchodzi skośnie do góry, ot "skośnooki" TRX. lol
Ale teraz po miesiącu użytkowania mogę śmiało stwierdzić, że nie żałuję jego kupna i jestem zadowolony. Powoli opanowuję dość trudne jakby co MENU i próbuję go na wiejskim QTH przy różnych antenach, a on się tam spisuje lepiej od Kenwood'a TS-440S właśnie zwłaszcza po stronie odbiorczej. Ale to temat na tamten folder o G90, więc tutaj na razie dość. Kłaniam się i pozdrawiam. wykrzyknik
  
Falco
11.04.2020 18:11:17
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 273 #5446885
Od: 2019-5-5
Żeberka radiatora umieszczone na górze (czyli zgodnie ze sztuką) równa się problemy. Gruba warstwa kurzu po latach użytkowania skutecznie "zabezpiecza" radiator przed oddawaniem ciepła do atmosfery. Nie każdy czyści żeberka radiatora i konstruktorzy poszli na kompromis, tak uważam... wesoły

_________________
Damian
  
usuniety_09.12.2020
12.04.2020 17:16:22
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 595 #5447227
Od: 2019-11-13



UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 1
    Falco pisze:

    Żeberka radiatora umieszczone na górze (czyli zgodnie ze sztuką) równa się problemy. Gruba warstwa kurzu po latach użytkowania skutecznie "zabezpiecza" radiator przed oddawaniem ciepła do atmosfery. Nie każdy czyści żeberka radiatora i konstruktorzy poszli na kompromis, tak uważam... wesoły


Ale takie rozwiązanie nie jest najwygodniejsze np do instalacji wentylatora jeśli radio ma pracować w upale i przy dłuższych relacjach nagrzewających znacznie radiator. Jeśli jest on na górnej(lub tylnej) części radia, to stosunkowo łatwo można zastosować wentylator od komputera lub laptopa, a jak chłodzić wentylatorkiem spód radia, stawiać radio na wentylatorze? To raczej bez sensu.cool

Chociaż kiedyś na Ali był uchwyt podstawka z mocowaniem wiatraczka pod spodem za 281 PLN, to było do G90, ale do HS2 chyba też by pasował. pytajnik
  
SQ9PDK
17.04.2020 10:37:02
Grupa: Użytkownik

QTH: JO90XC

Posty: 9 #5449009
Od: 2020-3-17


Ilość edycji wpisu: 3

Ilość edycji Admina: 1
Pojawił się nowy film. Przedstawia sterowanie HS2 za pomocą PC.

  
Falco
17.04.2020 12:57:56
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 273 #5449066
Od: 2019-5-5
SQ9PDK, to jest zwykły cat system-nic niezwykłego wesoły Ja czekam na jakieś filmy z łączności za pomocą tego transiwera ale na razie posucha diabeł

_________________
Damian
  
Electra28.01.2025 19:33:30
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 2 / 4>>>    strony: 1[2]34

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » NOWOŚCI W ŚWIECIE RADIOTELEFONÓW » AILUNCE HS2

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny